| Ma 2012. 5. 18, péntek, Erik napja van. |
Regisztráció | Belépés
|
Járai: az új kormány felállása után 6-7 év múlva lehet eurónk A volt jegybankelnök új konvergenciaprogramot szorgalmaz.Jó gazdaságpolitika esetén, az új kormány felállása után 6-7 évvel bevezethető az euró Magyarországon - mondta Járai Zsigmond pénteken az M1 Napkelte című műsorában. Az MTI beszámolója szerint a volt jegybankelnök hangsúlyozta: amennyiben az új kormány nem kezd bele azonnal egy jó gazdaságpolitika megvalósításába, a bevezetés dátuma későbbre tolódik. Az euró minél korábbi bevezetéséhez új konvergencia-, és gazdaságélénkítő program összeállítását szorgalmazta. Véleménye szerint a gazdasági növekedés gyorsításához a költségvetési kiadások csökkentésével egy időben adócsökkentésre és 1 millió új munkahely megteremtésre van szükség.
Járai: az új kormány felállása után 6-7 év múlva lehet eurónk
A volt jegybankelnök új konvergenciaprogramot szorgalmaz.Jó gazdaságpolitika esetén, az új kormány felállása után 6-7 évvel bevezethető az euró Magyarországon - mondta Járai Zsigmond pénteken az M1 Napkelte című műsorában. Az MTI beszámolója szerint a volt jegybankelnök hangsúlyozta: amennyiben az új kormány nem kezd bele azonnal egy jó gazdaságpolitika megvalósításába, a bevezetés dátuma későbbre tolódik.
Az euró minél korábbi bevezetéséhez új konvergencia-, és gazdaságélénkítő program összeállítását szorgalmazta. Véleménye szerint a gazdasági növekedés gyorsításához a költségvetési kiadások csökkentésével egy időben adócsökkentésre és 1 millió új munkahely megteremtésre van szükség.
Hozzászólok a cikkhez
A cikkhez csak bejelentkezett olvasóink szólhatnak hozzá.
Bejelentkezem | Regisztrálok