Ma 2018. 2. 24, szombat, Mátyás napja van.

A bajnokok Ligájában minden a papírforma szerint alakult

2011.10.19 09:01. - Lakatos Éva

Nem történt meglepetés a labdarúgó Bajnokok Ligája 3. fordulójának keddi játéknapján, fölényesen nyert a Real Madrid a nagy mumus Lyon ellen, idegenben nyert az Internazionale, a Manchester United, a Benfica és az Ajax, míg a CSZKA Moszkva otthon tanította móresre a Trabzonsport, de a Manchester City is nyert hazai pályán, Agüero 93. percben lőtt góljával. Egyedül a Napoli és a Bayern München csatája végződött döntetlennel.

BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR, 3. FORDULÓ

A csoport

Hiába szerezte meg a vezetést már egész a mérkőzés elején a Bayern München és a Villarreal is idegenben, végül egyiknek sem sikerült nyernie, ugyanis egy-egy öngóllal egyenlített a Napoli, illetve a Manchester City, sőt utóbbi a 93. percben Agüero révén még a győztes találatot is bevitte. Az eseményekhez még az is hozzátartozik, hogy a bajorok a második játékrészben Gomez révén elhibáztak egy büntetőt is, ám csalódottak így sem lehetnek, hiszen a nápolyi pokolból elhoztak egy pontot, így továbbra is vezetik csoportjukat.

Eredmények:
Napoli–Bayern München 1-1 (Badstuber – öngól, ill. Kroos)
Manchester City–Villarreal 2-1 (Marchena – öngól, Agüero, ill. Cani)
Az állás: 1. Bayern München 7 pont, 2. Napoli 5, 3. Manchester City 4, 4. Villarreal 0.

B csoport

Gyönyörű gólokat lőtt a CSZKA Moszkva hazai pályán a Trabzonspor ellen, s 3-0-ra meg is nyerte az összecsapást: Vágner Love előbb sarokkal ugratta ki Doumbiát, aki ziccerben nem hibázott, majd a második játékrészben megint gólpasszt adott, most Caunának, aki kapásból tüzelt a török kapuba, végül Doumbia egy remek cselsorozat végén pöccintett a bal felsőbe. Az Internazionale is egy szép találattal gyűjtötte be a 3 pontot Lille-ben, egy bal oldali beadást Pazzini fejelt a hálóba.

Eredmények:
CSZKA Moszkva–Trabzonspor 3-0 (Doumbia 2, Cauna)
Lille–Internazionale 0-1 (Pazzini)
Az állás: 1. Internazionale 6 pont, 2. CSZKA Moszkva 4, 3. Trabzonspor 4, 4. Lille 2.

C csoport

Wayne Rooney egy duplával tért vissza a Manchester United kezdőcsapatába, miután a legutóbbi Eb-selejtezőn kiállították, Sir Alex Ferguson ugyanis csak csereként vetette be a Liverpool elleni hétvégi rangadón. A támadó két büntetőt is értékesített az Otelul Galati otthonában, ezzel a Vörös Ördögök esélyei is visszatértek.
A Benfica Bruno César lövésével, illetve Cardozo „fű alatt” besurranó szabadrúgás-góljával múlta felül az eddigi csoportelső Baselt, és az élre állt a kvartettben.

Eredmények:
Otelul Galati–Manchester United 0-2 (Rooney 2, mindkettőt 11-esből)Fotók: Reuters
Basel–Benfica 0-2 (Bruno César, Cardozo)
Az állás: 1. Benfica 7 pont, 2. Manchester United 5, 3. Basel 4, 4. Otelul Galati 0.

D csoport

A Real Madrid első és negyedik gólját szöglet utáni szituációból szerezte, Benzema és Sergio Ramos is közelről lőhetett Lloris kapujába, Khedira szintén egyedül érkezett a Lyon kapuja elé Cristiano Ronaldo passzára és persze nem hibázott, míg a sorrendbeli harmadik gólnál a francia kapus bevédett egy bal oldali centerezést.

Az Ajax is három ponthoz jutott Zágrábban: az „új Overmars”-nak keresztelt Boerrigter elődjéhez hasonló szép lövést eresztett meg a bal alsóba, majd a dán Eriksen lépett ki egyedül és erőszakosságának, valamint technikai képzettségének köszönhetően nem okozott gondot számára a kapus mellett a hálóba passzolni a labdát.