Ma 2020. 8. 10, hétfő, Lörinc napja van.

BL: Messi-mesterhármassal jutott tovább a Barca

2011.11.02 06:27. -

Már a legjobb tizenhat között a katalán sztárcsapat, Lionel Messi megint három gólt vágott, Victor Valdés rekorder lett. Megyeri Balázs bemutatkozott az Olympiakoszban.

z Arsenalban Robin Van Persie-t a kispadra ültette Arséne Wenger, a csapat pedig nem nyert, és meglehetősen eseménytelen mérkőzést játszott az Olympique Marseille ellen. Hazai oldalon Gervinho és Ramsey hagyott ki helyzeteket, a vendégeknél Rémy volt a legaktívabb. A második játékrészre viszsaesett a tempó, sok hibával játszottak a felek. Bejött van Persie és Arsavin is, de az eredmény nem változott. Az F-csoport másik mérkőzésén Megyeri Balázs bemutatkozott az Olympiakoszban, és egy kapott góllal zárt, Grosskreutz bombájával a hazai Dortmund 1-0-ra győzött és visszatért a harcba a továbbjutó helyekért.

A G-csoportot a forduló előtt az APOEL vezette, és ez így maradt a forduló után is! A ciprusiak a Bajnokok Ligája idei abszolút meglepetéscsapataként ezúttal a tavalyi Európa Liga-győztes Portót győzték le nem mindennapi hajrá után. A 42. percben Aílton tizenegyese után náluk volt az előny, ezt egalizálta a 89. minutumban ugyancsak büntetőből Hulk. A szintén brazil Manduca alig több, mint egy perccel később megszerezte a győztes gólt, így a Nicosia nyolcpontos, a Zenit, amely Lombaerts fejesével legyőzte a Sahtart a kelet-európai rangadón, hét egységgel a második.

A Barcelona vezető gólját megelőzően Cisovsky buktatta Messit a 16-oson belül. A büntető jogos volt, a kiállítás talán túl szigorú. A tizenegyessel szerezte meg 200. gólját a fiatal argentin, aki a félidő végén mindjárt hozátette a 201.-et is. Adrianótól kapott vissza egy labdát egy szép összjáték után, és lőtt a hálóba közelről, 0-2. A harmadik találat előtt Cuenca ívelt be Fábregasnak, aki fejjel volt eredményes ezúttal, 0-3. Az utolsó gól a mérkőzés végére maradt, de megérte megnézni: Sánchez után Piqué is sarokkal tette le Messinek a labdát, aki elvitte Pavlik kapus mellett, 0-4.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 4. forduló

E-csoport
Valencia - Leverkusen 3-1 Gól: Jonas (1.), Soldado (65.), Rami (75.) ill. Kießling (31.)
Racing Genk - Chelsea 1-1 Gól: Vossen (61.) ill. Ramires (26.)

F-csoport
Arsenal - Olympique Marseille 0-0
Borussia Dortmund - Olympiakosz 1-0 Gól: Grosskreutz (7.)

G-csoport
Zenit - Sahtar Donyeck 1-0 Gól: Lombaerts (45+1.)
APOEL - FC Porto 2-1 Gól: Aílton (42. - 11-es), ill. Hulk (89. - 11-es)

H-csoport
BATE Boriszov - AC Milan 1-1
Viktoria Plzen - FC Barcelona 0-4 Gól: Messi (23. - 11-esből), (45+2.), (92.), , Fabregas (71.)

Forrás: SamsungSport.hu