Szolnoki Olaj KK - Artland Dragons 90-85 (26-20, 22-24, 17-21, 25-20)

Szolnoki Olaj KK: TROTTER (20/6), HORVÁTH Á. (18/12), MILLS (12/3), Gay (7/3), Trepák (8) Csere: Nikolov (8/6), GREBENÁR (10), Fodor (7/3), Soós (-)

Artland Dragons: Holston (8/3), Hilliard (8), Strasser (3/3), Grünheid (11/3), KING (16) Csere: PEAVY (21/12), Jeretin (3/3), Fenn (11/3), Njei (2), Hartenstein (2), Doeinck (-)

Kipontózódott: Gay (36. perc), illetve Hartenstein (37. perc), Peavy (38. perc)

Az eredmény alakulása. 7. p.: 14–14. 9. p.: 23–14. 14. p.: 34–23. 20. p.: 48–44. 23. p.: 48–54. 29. p.: 65–63. 34. p.: 67–71. 36. p.: 74–71. 39. p.: 86–85

Lefújás után:

Stefan Koch, az Artland edzője: Nyerhettünk volna, de mindazonáltal nem okoz csalódást az eredmény. Azért vagyok dühös, hogy újra 90 pontot kaptunk, és a védekezésünk nem javult. A támadásaink sikeressége túl nagy hatással van a védekezésünkre. Ha jól mennek a támadások, a védelmünk is a helyén. Ez mentális gond, amit a megfelelő irányba kell mozdítanunk.

Pór Péter: Mindig van tétje egy mérkőzésnek, pláne egy ilyen bundesligás csapatot megverni, az eléggé nagy dolog a magyar kosárlabdában, úgyhogy nagyon boldog vagyok, hogy sikerült. Jól kezdtünk, nagyon jó ritmusban. Sokszor átvették a vezetést, a harmadik negyedben a zóna védekezéssel egy kicsit megfogtuk őket, de a végére az eladott labdáinkkal és a hárompontosaikkal visszajöttek a mérkőzésbe. Azt gondolom, hogy a nézőknek ez egy nagyon jó meccs volt. Az egész mérkőzés úgy zajlott, hogy mindenki egymást fölülmúlva játszott, mindig volt egy olyan periódus, amikor más-más tudott hozzátenni, más volt felelős a pontokért. A végén azért már a fáradtság kijött a fiúkon, de a szívük a helyén volt.

Horváth Ákos: Az egész csapat odatette magát maximálisan az elején és azon a hőfokon izzottunk, ahol kellett. Ez velem is így volt 100%-osan ott voltam fejben. Nagyon hullámzó volt a meccs, a második félidőben nagyon rosszul jöttünk ki, nem tudtunk egy normális támadást vezetni, míg ők rendre betaláltak. Ezt a rendszert utána helyre kellett raknunk. A harmadik negyedben megint volt egy rosszabb periódusunk, meg a negyedikben is, ráadásul folyamatosan extra kosarakat dobtak. Kiderült a félidőben, hogy nyert a francia csapat és nincs tétje ennek a mérkőzésnek, viszont közben itt egy olyan parázs presztízs csata alakult ki, hogy a németek folyamatosan mondogatták, hogy mi ez bírkózás? Reméljük úgy érezték, ahogyan csináltuk.
Forrás: Olajkk.hu