Ma 2018. 2. 21, szerda, Eleonóra napja van.

Labdarúgó NB II - A Szolnoké az ezüst Keleten

2012.06.04 10:08. - Lakatos Éva

A Szolnok 2-1-re győzött a REAC vendégeként a labdarúgó NB II 30., utolsó fordulójának szombati játéknapján, ezzel a Keleti csoportban a második helyen végzett.

A  lényegi kérdések már eldőltek a labdarúgó NB II Keleti csoportjában, a 30. fordulóban a harmadik kieső kilétére és a dobogósok sorrendjére derült fény.
A Nyíregyháza már az első percben megszerezte a vezetést, ám a Honvéd II kiegyenlített, majd Csorba Szabolcs találatára már nem volt válasza a fővárosi együttesnek, mely vereségével búcsúzott a második vonaltól. A mérkőzés krónikájához hozzátartozik, hogy a házigazdák tíz emberrel fejezték be a találkozót, miután Germán Tamás megkapta második sárgáját.
Az ezüstérmes a sokáig vezető Szolnok lett, mely a búcsúzó REAC otthonában győzött 2–1-re. A harmadik helyen a Békéscsaba végzett, amely a Cegléd elleni 3–2-es vereséggel zárta az idényt.
A gólkirályi címet minden bizonnyal Urbin Péter szerzi meg: a Balmazújváros futballistája kétszer is eredményes volt a Kazincbarcika ellen (6–0), s 17 találattal áll az élen a mesterlövészek listáján.
A bajnok és az élvonalba feljutó Eger holnap Mezőkövesden vendégszerepel.

Ness Hungary NB II, 30. (utolsó) forduló:
    Keleti csoport:
    ---------------
REAC-Szolnoki MÁV FC 1-2 (0-1)
Orosháza-Vecsés 2-1 (1-1)
Békéscsaba-Cegléd 2-3 (1-1)
Nyíregyháza Spartacus-Budapest Honvéd II 2-1 (1-0)
Balmazújváros-Kazincbarcika 6-0 (3-0)
Dunakanyar-Vác - Újpest FC II 2-2 (0-1)
DVSC-TEVA II - Szeged 2-2 (0-0)
    vasárnap:
Mezőkövesd-Eger 18 ó
    Az élcsoport: 1. (bajnok) Eger 59 pont/29 mérkőzés, 2. Szolnoki MÁV FC 55/30, 3. Békéscsaba 51/30

Baja-Soproni Vasutas 15:30 ó
    Az élcsoport: 1. (bajnok) MTK Budapest 68 pont/29 mérkőzés, 2. Kozármisleny 55/30, 3. Gyirmót 52/30