Ma 2018. 10. 18, csütörtök, Lukács napja van.

Az ország harmadik legjobbja a Szolnoki Sportiskola

2012.06.13 09:18. - Lakatos Éva

Az elmúlt héten Budapesten megrendezett SIOSZ (Sportiskolák Országos Szövetsége) díjátadóján a Szolnoki Sportcentrum Nonprofit Kft. Magyarország 3. legjobb egyesületi sportiskolája címet nyerte el.

Az elmúlt héten került megrendezésre a Sportiskolák Országos Szövetségének (SIOSZ) díjkiosztó gálája, melynek keretében a legjobban teljesítő sportiskolás korú versenyzőket, edzőiket és klubjaikat díjazták – a 2011. évi eredményesség alapján. A díjazáson külön kategóriákban értékelték az egyesületi típusú, s külön a közoktatási típusú sportiskolákat.

Magyarországon 18 egyesületi típusú (városi) sportiskola, és 75 közoktatási típusú – ebből 55 állami céltámogatásban részesülő - sportiskola működik. A rendszerben közel húszezer iskolás korú gyermek jut sportolási lehetőséghez. Az országos program szakmai koordinátora a Magyar Olimpiai Bizottság.

A díjkiosztón a Szolnoki Sportcentrum Nonprofit Kft. kereteiben működő Szolnoki Sportiskola az 500 fő feletti egyesületi kategóriában induló sportiskolák versenyében az előkelő harmadik helyen végzett. Egyéni díjazásban a „Magyarország Legjobb Evezős Sportiskolása” címet Rácz Milán, a Szolnoki Sportiskola Evezős Szakosztályának versenyzője nyerte el.
„Magyarország legjobb egyesületi jellegű sportiskolája 2011.” kategória díjazottai: