Ma 2017. 12. 13, szerda, Luca napja van.

Kovácsék sporttörténelmet írhatnak, Kozák aranyra, Drávuczék éremre hajtanak

2012.08.09 08:30. - Kovács Janka

A kajakos Kozák Danuta, a Kovács Katalin, Douchev-Janics Natasa páros és a férfi kajaknégyes is éremért száll vízre az olimpia csütörtöki napján. A nőivízilabda-válogatott az ausztrálok ellen kapaszkodhat fel a dobogóra, míg Risztov Éva Világ- és Európa-kupa-győztesként a nyíltvizi úszáson próbál meglepetést okozni.

A tavalyi, szegedi világbajnokságon és az idei, zágrábi kontinensviadalon is ezüstérmes Kozák a favoritok közé tartozik 500 méteren, és lendületet adhat neki, hogy a négyes tagjaként szerdán olimpiai bajnok lett.

Az Athénban és Pekingben is győztes Kovács, Janics kettős szintén esélyes 500 méteren, sikere esetén sporttörténelmet írna, az olimpiák történetében ugyanis még egyetlen páros vagy négyes egység sem tudott triplázni ugyanabban az összeállításban. Janics és a négyessel Kozákhoz hasonlóan aranyat nyerő Kovács egyformán pályafutása negyedik olimpiai aranyát gyűjtheti be.

A háromszoros olimpiai bajnok Kammerer Zoltán vezette Kammerer, Tóth Dávid, Kulifai Tamás, Pauman Dániel összeállítású férfi kajaknégyes kedden előfutam-győzelemmel biztosította helyét a döntőben, de a mezőny sűrűsége miatt már a dobogós hely elérése sem ígérkezik könnyűnek.

A nőivízilabda-válogatott azzal az ausztrál csapattal találkozik a bronzmérkőzésen, amelytől a tavalyi világbajnokságon egygólos vereséget szenvedett a negyeddöntőbe jutásért rendezett mérkőzésen. Merész András megfiatalított csapatától szép bravúr lenne az olimpiai éremszerzés.

A csütörtöki versenynapon folytatja szereplését a tízpróbázó Szabó Attila, míg Risztov Éva a medencés úszás után ezúttal nyílt vízen, 10 km-en méretteti meg magát, kétszeres Európa-kupa- és Világkupa-győztesként akár kellemes meglepetést is okozhat.

10:30 ó: FÉRFI C-2 1000 M, DÖNTŐ
10:48 ó: FÉRFI K-4 1000 M, DÖNTŐ - KAMMERER ZOLTÁN, TÓTH DÁVID, KULIFAI TAMÁS, PAUMAN DÁNIEL
11:15 ó: NŐI K-1 500 M, DÖNTŐ - KOZÁK DANUTA
11:42 ó: NŐI K-2 500 M, DÖNTŐ - KOVÁCS KATALIN, DOUCHEV-JANICS NATASA