Ma 2019. 9. 18, szerda, Diána napja van.

Szolnoki vereség a Besiktas ellen

2014.11.12 12:08. - Kovács Janka

A Szolnoki Olaj remek hajrája ellenére kikapott a török Besiktastól kedden Debrecenben, a férfi kosárlabda Európa Kupa ötödik fordulójában.

Eredmény, 5. forduló, D csoport:
Szolnoki Olaj-Besiktas (török) 70-73 (7-20, 21-17, 24-16, 18-20)
--------------------------------------------------------------
a magyar csapat legjobb dobói: Jones 14, Vojvoda 13, Milosevic 13, Brkic 12

Az európai második vonalnak számító Európa Kupában debütáló Szolnok 1/3-as győzelmi mérleggel várta az ötödik fordulót, míg az Eurochallenge Kupát 2012-ben - éppen Debrecenben - elhódító Besiktas 3/1-gyel állt.
    A magyar bajnok és kupagyőztes gyengén kezdett, négy perc elteltével 0-10 állt a Főnix Csarnok eredményjelzőjén. A nyitónegyed végére 13 pontra nőtt a hátrány, a túloldalon Jajuan Johnson pedig csakhamar 10 pontnál tartott. A folytatásban Lóránt Péter és Vojvoda Dávid révén az előző négy meccsüket elvesztő Tisza-partiak 16-ról 6 pontra faragták a különbséget (26-32), a nagyszünetben 28-37 volt az állás.

Térfélcsere után ismét "lőtávolon belülre" került a remekül büntetőző ellenfél, Marko Brkic tripláival 49-52 lett, ekkor Vojvoda zsákolását lépéshiba miatt nem adták meg a bírók. Az utolsó játékrész így is 52-53-ról indult, majd Lazeric Jones duplájával a 34. percben összejött a várva várt egyenlítés (58-58), sőt az 1200 fős hazai publikum nemsokára már a vezetést ünnepelhette (64-63). Vojvoda hármasával 67-63-ra ellépett az Olaj, de három hazai támadás is kimaradt, az isztambuli gárda pedig 20 másodperccel a vége előtt fordított (69-70), és utána már nem engedte ki a kezéből a győzelmet.
    A Szolnok jövő szerdán az orosz Zenit Szanktpetyerszburghoz látogat.