Ma 2017. 7. 22, szombat, Magdolna napja van.

Sima szolnoki győzelem a férfi vízilabda Bajnokok Ligájában

2017.02.09 14:13. - Kovács Janka

A Szolnok hazai medencében a papírformát igazolva magabiztosan nyert szerdán a Spandau együttese ellen a férfi vízilabda Bajnokok Ligája csoportkörének ötödik fordulójában.

Férfi Bajnokok Ligája, csoportkör, 5. forduló:
    A csoport:
Szolnoki Dózsa-Közgép - Spandau (német) 12-7 (3-1, 5-3, 2-3, 2-0)
----------------------------------------------------------------
a Szolnok gólszerzői: Vámos 3, Varga Dé., Aleksic, Prlainovic 2-2, Gocic, Jansik, Kis 1-1

A magyar bajnok és kupagyőztes egyértelmű esélyese volt a mérkőzésnek, és ennek megfelelően is kezdett: az első negyed után két, a másodikat követően pedig már négy góllal vezetett. A harmadik szakaszt ugyan - kapusuk remeklésének köszönhetően - 3-2-re a berliniek nyerték meg, de az utolsó nyolc percben már csak hazai gólok estek.
    A Szolnok jövő szombaton újra a Spandauval találkozik, azt a mérkőzést azonban Berlinben rendezik.

Kedden játszották:
Olympiakosz (görög) - A-Híd OSC Újbuda 7-4 (1-1, 2-1, 4-1, 0-1)

A csoport állása: 1. Olympiakosz 13 pont (46-21), 2. Szolnok 13 (55-33), 3. OSC Újbuda 7 (42-36), 4. Brescia (olasz) 7 (41-40), 5. Spandau 3, 6. Nice (francia) 0

Mivel a Szolnok - rednezőként - alanyi jogon továbbjutó, rajta kívül ebből a hatosból két csapat válik a Final Six tagjává, míg a B-ből a legjobb három lehet majd ott a hatcsapatos fináléban, amelynek május 25. és 27. között Budapest ad otthont.