A sóbontó rendszer működtetése medence víztisztítása során
A sósvizes fertőtlenítés lehetőséget ad arra, hogy a medence vizét ne vegyszerekkel, hanem egyszerűen konyhasóval tisztítsuk meg a különböző kórokozóktól. Nézzük, mit kell tudni erről a természetes megoldásról! (Fizetett cikk)
A sóbontó rendszer működéséről
A sóbontó eljárás nagyon egyszerű, lényege, hogy közönséges konyhasó kerül a medence vizébe, ami miatt az alacsony koncentrációjú sóoldattá válik. A gép ezt az oldatot fogja ionjaira bontani, a keletkezett klór pedig már képes lesz a víz fertőtlenítésére. Mivel valójában nem klór, hanem hipoklórossav keletkezik, így tulajdonképpen vegyszermentes fertőtlenítésről van szó. Ez a sav gyenge sav, az emberi egészségre ártalmatlan, az áramoltatott medence vizét azonban nagyon hatékonyan képes tisztítani.
A só adagolása
A só adagolása a medence méretétől függ, de általános, hogy a szükséges koncentráció 3 kg/m3, ami azt jelenti, hogy egy 10 m3-es medencébe 30 kg tiszta só kell. Kültéri medencék esetében alkalmazható eljárásról van szó, ami biztonságos, és semmilyen számottevő káros hatása nincs. A tengeri só nagyjából 10x töményebb, így össze sem lehet hasonlítani a medence vizét a tenger vizével, nem kell attól tartani, hogy nagy mértékben szárítaná a bőrt, vagy egyéb élettani hatásai lennének.
A sóbontó készülék előnyei a vegyszerezéssel szemben
A vegyszerezés sok szempontból nem a legjobb módszer a medence vizének fertőtlenítésére, ezért jó, ha tudjuk, hogy a sóbontó készülék alkalmazása is lehetőség. Automatikus működtetése nagyon praktikus, hiszen nem kell külön gondoskodnunk a folyamatos adagolásról. Egyenletes, folyamatos fertőtlenítést tesz lehetővé a sóbontó készülék, ezáltal mindig tiszta, kórokozómentes vízben lehet fürdeni. A vegyszerezett vízzel szemben az enyhén sós víz kevésbé szárítja a bőrünket, ezzel a kellemetlenséggel sem kell többet küzdeni, mint ahogy a különféle vegyszerek káros hatásai sem léphetnek fel, hiszen természetes anyagot alkalmazunk.
Amire azonban figyelni kell!
Azt azonban ne felejtsük el, hogy a sós víz fokozott korrodólást okozhat, ezért a medence alkatrészeit folyamatos kontroll alatt kell tartani, illetve eleve olyan anyagot kell előnyben részesíteni, aminél nem számottevő a korrodálódás. A medencealkatrészek, -kiegészítők, mint a praktikus szűrők, szkimmerek, de akár a vegyszerek is mind egy helyen megvásárolhatók a Medence Óriás webáruházában, érdemes mindent innen beszerezni! Arra is ügyelni kell, hogy a sós víz csak a csatornába kerülhet, nem lehet öntözéskor felhasználni. Ha pedig pH-csökkentő szereket alkalmazunk, fokozottan ügyelni kell az arányokra, hogy a sóbontó rendszer működése továbbra is hatékony legyen.
Kapcsolódó cikkek
- Februártól a postás olvassa a gázóránkat (2013.01.29. 16:11:14)
- Kompenzáció reményében egyelőre nem állnak le a kéménysepréssel a szolgáltatók (2014.07.01. 09:01:54)
- Szolnokra látogatott Horthy Éva (2012.12.05. 15:00:43)
- Fazekas: agrárpolitika helyett integrált vidékpolitika kell (2012.01.31. 08:40:19)
- 9 ezer ember közfoglalkoztatását támogatják Szolnok megyében (2012.02.08. 09:00:53)
Hirdetés
Keresés
Ajánló

Hírek röviden
13:59 - Több településen továbbra…
12:43 - Ismét életet mentett a…
11:27 - Szolnokon is leadható szelektíven…
10:54 - A szolnoki ingatlanok drágák…
10:00 - Reiko,a szolgálati kutya szagolta…
09:30 - Kanapé koncertek - PANKA
09:17 - A rendőrök gyanúsítottként hallgatták…
09:12 - Így segíthet a párátlanító…
Webmail
Időjárás
Szavazás
Melyik a legkedveltebb szolnoki hírforrása, honnan értesül leggyakrabban a szolnoki hírekről?
♦ Helyi internetes oldalak (71.43%)
♦ Helyi rádiók (0%)
♦ Helyi televízió (0%)
♦ Ingyenes újságok (28.57%)
♦ Napilap (0%)