Ma 2019. 5. 24, péntek, Eszter napja van.

kiérti???? miértek

2018.02.05 10:40.

Ki érti? Szépül a városunk. Minden szolnoki lakosnak van valamilyen véleménye arról, hogy a régi vagy a mostani városkép tükrözte, tükrözi – é a város arculatát?! A fiatalok koruknál fogva nem emlékezhetnek a régi hangulatos főtérre, kis utcákra, terekre, parkokra, az idősebbek azonban szívesen nosztalgiáznak. Az utóbbi korosztályhoz tartozom és néha fájó szívvel gondolok a gyermekkorom egy, egy színhelyére, hogy mi lett belőle, helyette. Azonban, mint mindenki magam is felnőttem és velem együtt változott a városkép is. A hetvenes évek „egyen lakótelepei „nem tetszettek, nem tetszenek ma sem, ám, akkor sok ember lakásproblémáit oldották meg így. Akinek nem volt lakása, aki friss házasként költözött egy tízemeletes házba azok, örültek, hogy önálló lakáshoz jutottak. A kilencvenes években eltűnt a főtér régi hangulata is és kezdetét vette a modernizáció. A városban egyre több erősszíneket képviselő építményt látni, az utcák hangulata megváltozott. A városkép sokkal inkább hasonlít egy modern irányzatot képviselő városhoz, mint, a régi mezővárosi jellegéhez. Mindezek mellett, egyre több épületet, parkot, utcát, a régi kinézetének visszaállításával újítanak fel. A régi fiatalokból mára nagyszülők lettünk és összehúzott szemöldökkel vesszük tudomásul, hogy egyesek nem tisztelik a mások keze munkáját, és azon törekvéseit, hogy szép és élhető városunk legyen. Padokat tépnek ki a helyükről, kandeláberek tartozékait dobják a gátoldal füvébe. Az építészek, a régi dizájnnak megfelelően próbálják alakítani a munkájukat úgy, hogy a modern dolgokat is belecsempészik a városképbe. Így téve hitet a város szeretetének. Az egyik szépen felújított épületünk a Koltói, vagy / Belo/ mára már, Szegő Gábor Általános iskolaépülete. A frissen festett épületet abban a szentpillanatban összerondították, valaki, Picassónak képzelve magát és grafitival pingálta ki a kerítés frissen festett falait. Vandálok verték le a Tisza szálló aulájában fészkelő fecskefészkeket. Kinek voltak útba ezek a békés, tavaszt hozó madarak? Ennyire nem tudnak mit kezdeni magukkal egyes emberek? Lehet szeretni vagy, nem szeretni az új városképet, csak egyet nem lehet……….tönkre tenni azt, amit gondos kezek létrehoztak.Hirdetés

Keresés

Ajánló

Szolnok Megyei Napló 2019.05.15.
Presztízs tavasz 2019. VI. évfolyam 1.szám
Médiaajánlat

Hírek röviden


Facebook


Webmail 

Időjárás


Hirdetések

Szavazás

Melyik a legkedveltebb szolnoki hírforrása, honnan értesül leggyakrabban a szolnoki hírekről?


♦ Helyi internetes oldalak (71.43%)


♦ Helyi rádiók (0%)


♦ Helyi televízió (0%)


♦ Ingyenes újságok (28.57%)


♦ Napilap (0%)


Hirdetések

Etarget